Výlety, atrakce, zábava

8. května 2009 v 13:55 |  Výlety, atrakce, zábava
Koupání a rybaření ve vodní nádrži Krásné (300 m) s možností projížďky na šlapadlech, dále je zde hřiště na volejbal, nohejbal a minikopanou, pískoviště a houpačky. Přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně (25 km), největší Div České republiky. Skanzen veteránů a menší ZOO v Rapotíně (5 km). V Šumperku vnitřní a venkovní bazén s tobogánem a saunou (7 km). Termální koupaliště, muzeum s ukázkou výroby ručního papíru a lázně ve Velkých Losinách (12 km). Možnost jízdy na koni v Temenici (10 km). Minigolf Šumperk nebo Velké Losiny. Minikáry a letní lyžování Kouty nad Desnou (20 km). Acrobat park Aleše Valenty ve Štítech (25 km). Rybářská bašta Rudoltice (6 km), Loučná nad Desnou (17 km). Muzeum výroby tvarůžků Loštice (30 km). Priessnitzovy léčebné lázně Jeseník (50 km).

V blízkosti chaty (1 km) se nachází letiště, které nabízí vyhlídkové lety pro 3 osoby nebo tandemový seskok.

Hrady a zámky: Velké Losiny (12 km), Bouzov (36 km), Úsov (22 km), Sovinec (35 km), zřícenina Rabštejn (10 km).

Výlety na Rešovské vodopády (35 km), Javoříčské a Mladečské jeskyně (36 km), jeskyně Na Pomezí (50 km), , Červenohorské sedlo (30 km), Ramzovské sedlo s možností sedačkové lanovky na Šerák (35 km), Petrovy kameny (30 km), nejvyšší horu Jeseníků Praděd (30 km), Kralický Sněžník s pramenem řeky Moravy (35 km).

Výšlapy, cykloturistika a běžecké lyžování přímo od chaty na Kamenec, Hvězdu, Skřítek a další.

Lyžařské vleky Hraběšice (3 km), Loučná (15 km), Vernířovice (15 km), Zborov (15 km), Štědrákova Lhota - tréninkové středisko Ondřeje Banka (reprezentanta ČR v lyžování) (20 km), Klepáčov (20 km), Kouty nad Desnou (jediná šestisedačková lanovka v republice) (23 km), Přemyslov (23 km), Červenohorské sedlo (30 km), Dolní Morava (35 km), Branná (35 km), Ostružná (40 km), Ramzová + Petříkov (45 km) a mnoho dalších.

Pro gurmány jsou ve Vikýřovicích (3 km) dvě vyhlášené restaurace U Jirsáka a Pod Trámkama včetně nabídky menu přes týden. Vikýřovice jsou také velmi oblíbené pro jízdu na kolečkových bruslích - inlinech. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Filip Filip | E-mail | 16. ledna 2015 v 17:22 | Reagovat

Nejlepší zábava je, když pořádně nasněží a můžeme jet do Jeseníků na Praděd, takže já osobně doporučuju tento článek, kde najdete i více skiareálů http://www.topsleva.cz/aktuality/nejlepsi-skiarealy-v-jesenikach/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.